Gjermania rikuperon një titullar, Flick: Me të vendosim mbrojtjen më lart

Përfaqësuesja gjermane e futbollit ka mbërritur në Shkup, ku do të vihet përballë Maqedonisë së Veriut me misionin për t’u hakmarrë për humbjen 1-2 në mars të këtij viti dhe njëkohësisht për të siguruar menjëherë një biletë për në Katar.

Skuadra e drejtuar nga Hansi Flick mposhti 2-1 Rumaninë me përmbysje të premten në mbrëmje, ndërsa tani është gati për të synuar një tjetër 3-pikësh, me trajnerin që zbulon se ka arritur të rikuperojë një nga titullarët e ekipit.

“Në Shkup do të jetë një ndeshje mjaft e vështirë, pasi ata na kanë mposhtur në mars dhe kanë shumë besim te forcat e tyre. Për më tepër duan të luajnë shanset e tyre për kualifik, por gjithsesi ne jemi Gjermania dhe duam të ikim me tre pikë nga këtu. Neuer është gati të luajë nga minuta e parë dhe besoj që do ta nisim me të në portë, pasi na jep garanci dhe na ndihmon të vendosim mbrojtjen më lart në fushë”, deklaroi Flick.

LEXO EDHE  Probleme me kartonët te Partizani, “ylli” i skuadrës humbet sfidën ndaj Egnatias