Producenti shqiptar: Alvisa dhe Hyseni po shtiren, janë të lidhur dhe kanë biznes bashkë

Marius Dervishi, i njohur me emrin e skenës “Zebervoki”, i ftuar në emisionin “Mes Yjesh”, zbuloi se dy konkurrentët e “Për’puthen”, Alvisa dhe Hyseni janë të lidhur në jetën reale dhe po gënjejnë të gjithë shqiptarët, kur thonë se janë ndarë prej muajsh.

Producenti tha se Alvisa e ka pasur ëndërr kinematografinë, pasi ka qenë dhe pjesë e pruduksioneve të Mariusit.

“Unë i njoh personalisht, personazhin femër, kam qenën unë ai që e kam mësuar në produksionet e mia të mëparshme këto janë fakte, e kam mësuar të aktrojë dhe unë si profesori i saj i them, që aktrimi i saj është shumë i dobët.” –shprehet Marius Dervishi

LEXO EDHE  Eri Aga zbulon pse nuk është dashuruar kurrë: Shkoj me goca vetëm për një natë

Ai tha gjithashtu se dhe disa personazhe te tjerë të “Për’puthen” janë në dijeni pasi Alvisa dhe Hyseni kanë dhe një biznes bashkë.

“Shumica atyre personazheve shkonin të bënin marketing tek biznesi i atyre, dhe dy javë para hyrjen në emision fshinë fotot me njëri-tjetrin –tha Zebervoki.