Merret vendimi, ja ku do të organizohet “Eurosong 2022”

Torino do të presë edicionin e 66 -të festivalit të këngës “Eurovision Song Contest”. Finalja e Madhe do të mbahet në “PalaOlimpico” më 14 maj ndërsa gjysmëfinalet më 10 dhe 12 maj.

“Siç e pamë gjatë Lojërave Olimpike Dimërore 2006, PalaOlimpico tejkalon të gjitha kërkesat e nevojshme për të organizuar një event të këtij niveli dhe ne na ka lënë shumë përshtypje entuziazmi dhe angazhimi nga qyteti i Torinos, i cili do të mirëpresë mijëra dashamirës të festivalit majin e ardhshëm”, tha drejtori ekzekutiv i “Eurosong”, Martin Österdahl.

LEXO EDHE  Bora Zemani reagon publikisht pas daljes nga "Big Brother"