Vetëvaret 42-vjeçari në Pogradec (EMRI)

Një 42-vjeçar i ka dhënë fund jetës, paraditen e sotme në Pogradec.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Dunicë, Njësia Administrative Trebinjë, ku shtetasi Kledjan Çollaku, 42-vjeç, po përballej me një situatë të rënduar psikologjike dhe është vetëvarur, pasi kishte kaluar Covidin më shumë se 2 javë më parë.

LEXO EDHE  Dy vjet luftë me paditurinë

Njerëz që e njihnin konfirmuan se atij i ishte fiksuar në kokë se do vdiste nga ajo që kaloi dhe duket se rëndesa psikologjike e ka çuar në vetvarje.

Mësohet se 42-vjeçari ishte babai i një fëmije të vogël.