Miss Holanda tërhiqet nga Miss Bota: Nuk dua të vaksinohem

Instagram Post

“Miss World Holanda” i ka dhënë fund eksperiencës së saj në kompeticionin e bukurisë duke u shprehur se nuk do të vaksinohet në mënyrë që të mund të udhëtojë drejt finales së “Miss World” që mbahet në Porto Rico këtë vit.

Dilay Willemstein e dha vetë këtë njoftim përmes rrjeteve sociale duke thënë se nuk është gati që të bëjë vaksinën kundër Covid-19 dhe mund të mos jetë kurrë.

LEXO EDHE  Bora Zemani reagon publikisht pas daljes nga "Big Brother"

“Kjo është pjesërisht për shkak të detyrimit të vaksinimit … dhe personalisht nuk jam ende gati për këtë”, u shpreh ajo.

Modelja do të zëvendësohet nga Lizzie Dobbe, e cila zuri vendin e dytë në konkursin kombëtar të Holandës i cili përfundoi në korrik.