Policia zbulon ‘shtëpinë e barit’ në Astir , banesa e marrë me qira përdorej për kultivimin e lëndës narkotike

“Shtëpitë e barit” po përhapen gjithnjë e më shumë në vendin tonë, të ngjashme me ato në Britaninë e Madhe apo Spanjë, ku shkojnë për të punuar të rinjtë shqiptarë.

Sektori i anti-drogës ka zbuluar një “shtëpi bari” në zonën e Astirit në Tiranë, ku janë arrestuar 3 persona. Ata e kishin kthyer banesën e marrë me qira në një laborator kultivimi të lëndës narkotike, teksa njëri prej tyre, 50 vjeç, qëndronte si roje.

LEXO EDHE  Agron Gjekmarkaj: Nëse Berisha fiton betejën me Bashën, largohem nga PD

Shtëpia ishte përshtatur mjaft mirë me llampa dhe aspiratorë të fuqishëm, në mënyrë që  aroma e lëndës narkotike të mos përhapej.