Përmbyset kamioni në mes të autostradës Tiranë-Durrës, rëndohet trafiku

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës, në afërsi të Maminasit.

Mësohet se një kamion ka humbur kontrollin dhe si pasojë është përmysur në mes të rrugës.

Drejtuesi i mjetit është nxjerrë nga kamioni, ndërsa ende nuk dihet gjendja e tij shëndetësore. Aktualisht raportohet për dëme materiale të konsiderueshme.

LEXO EDHE  Ekzekutimi i biznesmenit në Fier, ja ç´thotë policia

Si pasojë e aksidentit është bllokuar për disa minuta rruga, duke krijuar një trafik të rënduar.