FOTO/ “Nuk më zë gjumi për ju”, rrjeti shpërthen me meme kundër Ramës

Kryeministri Edi Rama lajmëroi shqiptarët sot se as duhet ta çojnë nëpër mend rritjen e pagave dhe pensioneve. Jo vetëm kaq, por ai tha se do ketë rritje çmimesh kudo, sidomos në fushën e energjetikës.

Edhe pse kriza e supozuar do zgjasë disa muaj, Rama u tha se nuk do ketë sërish ulje çmimesh.

LEXO EDHE  Zgjedhjet në Kosovë/ KQZ: Sot dalin rezultatet e para

Në fund, për të treguar se sa shumë i dhimbsen shqiptarët, Rama tha se nuk e zë gjumi natën duke menduar për ta.

Ndërkohë rrjeti ka shpërthyer me meme dhe ironi kundër Ramës. Ndiqini më poshtë disa prej më pikanteve: