Vrasja e efektivit të Policisë, Çuçi: Lufta me krimin është e vazhdueshme

Bledi Çuçi, foto nga FB e ministrit

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social FB lidhur me vrasjen e një efektivi të policisë në detyrë në Lezhë, këtë të Martë.

Çuçi shprehet se “lufta me krimin është e vazhdueshme dhe kurrsesi që ne nuk do të dorëzohemi përballë askujt”.

Në reagimin e tij, ai shkruan:

I tronditur nga lajmi i kobshëm i vrasjes së oficerit të Policisë së Shtetit në Lezhë, Saimir Hoxha. Nuk ishte dashur që Policia e Shtetit të kishte një tjetër dëshmor në luftën e saj të vazhdueshme me paligjshmërinë. Dora e zezë që shtiu kundër tij do të marrë ndëshkimin më të ashpër sipas ligjit. Policia e Shtetit po bën gjithçka duhet në një operacion të gjerë për kapjen e autorit. Sado të kërkoj me kujdes fjalët për të shprehur ngushëllim për familjen Hoxha, zor se mund të gjej të atë të duhurën për të zbutur sadopak peshën e rëndë të këtij akti kriminal. Kurajo dhe forcë brenda vetes! Lufta me krimin është e vazhdueshme dhe kurrsesi që ne nuk do të dorëzohemi përballë askujt. Kurrë!

LEXO EDHE  Sekuestrohen 13 mijë euro në doganën e Qafë-Thanës, ja kujt i përkisnin