Koronavirusi në Itali/ 65 v*ktima dhe 2985 raste të reja në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 2,985 raste të reja me koronavirus. Mësohet se fatkeqësisht 65 persona kanë humbur jetën.

Nga të dhënat e një dite më parë, në Itali u identifikuan 1,772 infeksione. Mësohet se shkalla e pozitivitetit është 0.9%, nga 1.4% një ditë më parë.

LEXO EDHE  Grenell akuza UNMIK-ut: Shpërdorim i taksave të SHBA! Me Trump nuk do kishte tensione

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, deri më tani kanë humbur jetën 130.807 persona, ndërsa 5,105 njerëz u shëruan.