I plag*sur në gjendje të rëndë, transportohet drejt Traumës 21-vjeçari që ekzekutoi policin

Aldi Rama, 21-vjeçari që dyshohet se ekzekutoi sot oficerin e policisë kriminale Saimir Hoxha, është transportuar për në spitalin e Traumës në Tiranë, pasi ka marrë ndihmën e parë në spitalin rajonal të Lezhës.

Raportohet se gjendja e 21-vjeçarit është tepër kritike. Aldi Rama pasi qëlloi për vdekje policin Saimir Hoxha, tentoi të fshihej për disa orë.

Ai u rrethua nga RENEA dhe FNSH dhe pas rreth 5 orësh tentoi t’i jepte fund jetës duke qëlluar veten me armë zjarri, por mbeti i plagosur rëndë.

LEXO EDHE  Operacioni anti-dr*gë në Itali, arrestohen 7 shqiptarë/ Detajet

Efektivi Saimir Hoxha kishte ndaluar makinën e tre të rinjve pasi dyshohej se ishin të përfshirë tek një parcelë me kanabis.

Në këtë moment nga sendilja e pasme e makinës, dyshohet se Aldi Rama ka qëlluar për vdekje policin Saimir Hoxha.