Përplasja Basha-Berisha/ Mark Marku: Ja kë duhet të zgjedhin demokratët

Ish-deputeti demokrat, Mark Marku, ka komentuar në ‘Opinion’ përplasjen në PD mes Lulzim Bashës dhe Sali Berishës.

Marku tha se sot demokratët duhet të zgjedhin mes zero mundësive dhe pak mundësive për të ardhur në pushtet.

Siaps tij Sali Berisha nuk ka shanse të sjellë PD në pushtet, ndërsa Basha ka pak mundësi.

LEXO EDHE  Vde*ja e 4 turistëve në Qerret, reagon Ambasada ruse: Ja çfarë presim

‘Demokratët janë mes dy zgjedhjeve. Sali Berisha nuk mund ta sjellë PD në pushtet, ka zero mundësi. Ndërsa Lulzim Basha ka mundësi aq sa ka një person që ka humbur dy palë zgjedhje, por ka pak mundësi. për mua demokratët janë mes zgjedhjes së zero mundësive dhe zero mundësi plus’, deklaroi Marku.