Gazetarja zbulon bisedën e Adriatik Llallën: Ja çfarë më tha

Gazetarja e MCN TV, Anduena LLabani, e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka folur për dënimin e ish kryeprokurorit Adriatik LLalla me dy vite burg dhe arratisjen e tij jashtë vendit.

LLabani deklaroi se ka patur një komunikim telefonik me ish kryeprokurorin dhe se ai ka shfaqur indiferentizëm për ngjarjen dhe për komentet nga gazetarët dhe mediat.

“I shkruajta sot zotit Llalla. Nuk më ka deklaruar vendin se ku është. Është treguar indiferent ndaj qëndrimeve të gazetarëve, politikanëve, medias. Më ka deklaruar se jam indiferent dhe i kam injoruar deklaratat.

LEXO EDHE  Situata e rëndë/ 57 viktima për 1 javë nga COVID, rekord mban Tirana

Zoti Llala nuk ka pranuar të më deklarojë vendodhjen dhe a do të jetë azilant, nuk ka pranuar të komentojë vendimin ndaj tij.

Ai ka qenë deri diku diskret në qëndrimin e tij, por ka lënë të kuptohet që beteja ligjore nuk ka përfunduar.

Nëse do të dëgjojmë për kërkesën e azilit, nuk është treguar naiv, nëse nuk ka përgatitur edhe ai dosjen e tij, tha LLabani.