Meta mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Ilir Dashit

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dhënë një mesaz ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-zyrtarit të LSI, Ilir Dashi.

Meta thotë se në kulmin e energjive dhe angazhimeve të shumta vdiq miku i paharruar.

Ai ngushëllon familjarët, miqtë e kolegët.

Postimi i Metës:

LEXO EDHE  “Inflacioni do të rritet frikshëm”, Rezart Prifti për krizën ekonomike: Duhen reforma ose do emetohet gjysëm miliard euro borxh publik

I prekur thellë nga humbja e parakohshme e mikut të paharruar, Ilir Dashi.

Shumë dhembje për ndarjen e tij nga jeta, në kulmin e energjive dhe angazhimeve të shumta.

Ngushëllimet më të ndjera familjarëve, miqve dhe kolegëve të tij!

Të prehet në paqen e merituar!