Me Berishën apo SHBA? Paloka: Lerjani Ramës dhe lëtyrësave diversionet

Edi Paloka, kreu i Këshillit Kombëtar të PD, ka reaguar përmes një postimi në rrjet, lidhur me pyetjen që ka nisur të qarkullojë jo vetëm përmes sondazheve mediatike, por edhe në rradhët e politikës: me kë jeni, me Sali Berishën apo SHBA?

“Shoh që së fundmi është hedhur e qarkullon një pyetje nëpër rrjetet sociale, herë në formë sondazhi e herë si ftese për debat: Me kë jeni, me Sali Berishën apo me SHBA ?

LEXO EDHE  ‘Foltorja’/ Nis takimi i Berishës në Kavajë! LIVE

Mos ju bëni demokratëve pyetje të tilla se janë të shëmtuara…! Lerjani Ramës dhe lëtyresave të tij këto diversione”, shkruan Paloka.

Deputeti demokrat është shfaqur në krah të ish-Kryeministrit Sali Berisha, i cili me një vendim të kreut të PD, Lulzim Basha, është përjashtuar nga grupi parlamentar. Basha e justifikoi vendimin me presionin e vazhdueshëm të SHBA lidhur me çështjen, ndërsa u shpreh se ky ishte vendimi i jetës së tij.