I gjejnë në banesë “drogë për përdhunim”, arrestohet motra e Ornella Mutit

CLAUDIA RIVELLI FOTOROMANZO LANCIO - RIPRODUZIONE RISERVATA

Claudia Rivelli, motra e aktores së famshme Ornella Muti, emri i vërtetë i së cilës është Francesca Romana Rivelli, ka rënë në prangat e ploicisë për posedim droge, konkretisht e njohur si drogë për përdhunim.

Policia ka disa kohë që po heton trafikimin e kësaj droge nga jashtë dhe vetëm pak javë më parë, Ciro Di Maio, prezantuesi televiziv, u arrestua për të njëjtën arsye.

Policia kufitare Fiumicino aktivizoi shumë kontrolle dhe identifikoi një dërgesë të dyshimtë drejtuar Claudia Rivelli. Pasi u konstatua përmbajtja e paketës, policia u vendos nën bashkëpronësinë në adresën në të cilën dërgesa, e kryer me një korrier privat, nga ora 10 e mëngjesit. Ata pritën me durim për dy orë, deri në mesditë, që të bëhej dorëzimi dhe më pas ata zhurmuan telekomunikacionin në shtëpinë e Claudia Rivellit.

LEXO EDHE  Ja kush është banori i parë që u eleminua në "Big Brother VIP" (VIDEO)

Pasi hynë në shtëpinë e aktores, pasi kishin konstatuar se paketa e dorëzuar ishte ajo që përmbante drogën, në tryezë ata gjetën një shishe tjetër të lirshme dhe një shishe të tretë akoma të paketuar. Ajo i shpjegoi policisë se shishja e paketuar ishte gati për dërgesë jashtë vendit për djalin e saj që jeton në Londër, me sa duket deklaroi: “Ato janë produkte që shërbejnë për pastrimin e makinës”.

Ajo gjithashtu do t’i tregonte policisë atë substancë, pa ngjyrë dhe pa erë, që ajo përdor për të pastruar enët prej argjendi.