Fitore në ekstrem për Real Madrid, Vinicus-Benzema përmbysin Valencian

Fitore në ekstrem dhe rikthim për Real Madridin, në dëm të një Valencie të mirë. Vendasit kaluan në epërsi në minutën e 66 me Duro dhe merengutëve iu nevojitën minutat e fundit për të rregulluar lojën: Vinicius shënoi në 86 ‘, ndërsa Benzema shënoi rezultatin përfundimtar 2-1 në minutën e 88.

LEXO EDHE  Shishe dhe flakadanë gjatë derbit, FSHF përgatit dënimin për Tiranën dhe Partizanin

Me këtë rezultat merengues janë kthyer në vendin e parë me 13 pikë, ndërsa Valencia mbetet në 10, në vendin e tretë.