Akuzohet për disa vjedhje, arrestohet 29-vjeçari shqiptar në Itali

Një 29-vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali, pasi akuzohet për disa grabitje banesash në zonën e Ankonës.

Mediat italiane, bëjnë me dije se Shqiptari, identiteti i të cilit nuk është identifikuar është dënuar me 11 muaj burg.

LEXO EDHE  Berisha: Rama i mbylli dyert e Europës Shqipërisë, emëroi ministër Saimir Shullazin

Po ashtu ai akuzohet për një sërë vjedhjesh në provincën e Udines. Ai është dërguar në burgun e Motacuto ku dhe do të vuajë dënimin e dhënë nga Gjykata.