Ajax i pamëshirshëm, poshtëron 9-0 rivalët në kampionat

Ajax vazhdon formën e mirë dhe në kampionat. Pasi mposhtën Sportingun e Lisbonës në mesjavë 1-5, kampionët e Holandës kanë triumfuar këtë mbrëmje në kampionat me rezultatin 9-0 ndaj Kamburit.

Pjesa e parë ishte dominim total nga Ajaksi ku shënoi plot katër herë në portën e rivalëve me Timber, Berguis, Mazarui dhe Neres.

LEXO EDHE  Futbolli në zi, ndërron jetë ish-trajneri legjendar skocez

Në pjesën e dytë, siparin e golave e hapi kapiteni Dushan Dadiç për t’i lënë vendin  Daramit, Haler, Danilos dhe Neres.

9 shënues të ndryshëm për 3 pikë në kampionat, në një ndeshje ku Ajaksi tregon dominimin në kampionatin holandez duke poshtëruar rivalët.