Europa League/ 21 gola në 8 ndeshje, njihuni me të gjitha rezultatet

Europa League

U luajtën duke filluar nga orën 18:45, 8 sfidat e vlefshme për grupet e Ligës së Europës, ku në total u shënuan plot 21 gola. Sipkasin fitoret e  Bajern Leverkusen, Betis dhe Uest Hemit.

Ndërkohë Lacio e shqiptarë, u mposht me rezultatin 1-0 ndaj Gallatasarait. Një gabim fatal i Strakoshës, i kushtoi shtrenjtë italianëve. Për sa u përket rezultateve të tjera, Midtjuland-Ludogorets dhe Lokomotiva e Moskës-Marsejë përfundun në barazim 1-1.

LEXO EDHE  Fitorja e Milanit ndaj Veronës, Giroud: Kisha kohë që e prisja këtë moment

Fitore tepër të rëndësishme edhe për Crvena Zvezdën dhe Genk.

Rezultatet e ndeshjeve të orës 18:45: