E rëndë në Zvicër/ Motra vr*t vëllain dhe më pas qëllon veten

Bazuar në hetimet e deritashme, supozohet se motra 26-vjeçare ka plagosur për vdekje vëllain e saj 25-vjeçar dhe më pas ka kryer vetëvrasje. Një thikë është gjetur në vendin e krimit, e cila supozohet të ketë qenë arma e vrasjes.

Prapavija dhe rrjedha e aktit janë ende objekt hetimesh, shkruan prokurori publik, transmeton albinfo.ch. Duke marrë parasysh të afërmit, autoritetet po përmbahen nga dhënia e ndonjë informacioni të mëtejshëm publik. Meqenëse personat e përfshirë kanë vdekur të dytë dhe zyra e prokurorit publik ka përjashtuar përfshirjen e palës së tretë, procedurat për vrasje me dashje do të ndërpriten sapo të përfundojë hetimi.

LEXO EDHE  VIDEO shokuese/ Futet pa maskë në qendrën tregtare, burri goditet me grushte nga ‘sigurimi’

Një telefonatë urgjente kishte ardhur në polici para orës 5 të mëngjesit sipas të cilës një person i telefonuar nuk po përgjigjej. Shërbimi mjekësor kishte shkuar për pak kohë në vend, por më pas qe larguar përsëri. Hyrja në ndërtesën e banesës ishte bllokuar nga policia.

Fqinjët ishin shumë të shqetësuar. Prindërit, të cilët kishin jetuar me djalin dhe vajzën e tyre, tashmë të vdekur, janë strehuar tek të afërmit dhe po mbikëqyren nga një ekip kujdesi.