Vajza e Madonna-s refuzon të depilohet, tërheq vëmendjen me pamjen në “Met Gala 2021”

Getty Images

Vajza e Madonna-s, Lourdes Leon, tregoi me krenari pjesët e pa depiluara të trupit në “Met Gala 2021”. Modelja, 24-vjeçare, nxiti një stuhi reagimesh në rrjete sociale me veshjen e saj ngjyrë rozë të errët me gurë.

LEXO EDHE  Mevlan Shaba flet për gruan e tij në Gjermani që e përdori për të bërë letrat

Lourdes tregoi se është një përkrahëse e pamjes natyrore dhe e anti-depilimit.

Në disa momente, Leon pozoi me gjuhën jashtë, e ky veprim nuk i ka pëlqyer shumë njerëzve, të cilët kanë reaguar negativisht, duke i cilësuar fotografitë “të tepruara”.