PSG e yjeve zhgënjen ndaj Brugge, Man. City fiton me festival golash

Sytë e të gjithëve ishin sonte në Belgjikë për të parë spektaklin e treshes Neymar-Mbappe-Messi por PSG nuk shkoi më shumë se një barazim zhgënjyes 1-1 ndaj Clube Brugge në Grupin A. Ander Herrera kaloi menjëherë në avantazh parizienët në 15’ por vendasit barazuan menjëherë në 27’ me Vanaken.

Në pjesën e dytë, miqtë vuajtën dëmtimin e Mbappe i cili la lojën në minutën e 53’ dhe me gjithë tentativat e Neymar e Messit(ky I fundit mori edhe karton të verdhë), sfida përfundoi 1-1.

LEXO EDHE  Plagosje me armë zjarri në Lushnje

Në sfidën tjetër të këtij grupi, Man. City fitoi thellësisht 6-3 ndaj Leipzig, në një sfidë ku golat shënoheshin lehtësisht nga të dyja ekipet.

Për ekipin e Guardiolës nuk ishte edhe aq e lehtë edhe pse rezultati duket i thellë me Leipzig që ia bëri të vështirë fitoren Citizens.