Marina “tradhton” detyrën, ndihmon bosin e dro*ës të arratiset nga burgu (Video)

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga arratisja e bosit më të madh të drogës në Meksikë, José Alfredo Hernández Campos.

Dyshohet se trafikanti është ndihmuar nga Marina vendase, nisur nga pamjet që janë publikuar së fundmi në mediat e huaja.

LEXO EDHE  A shkaktojnë vaksinat impotencë? Ja çfarë thotë Fauci

Pamjet e publikuara tregojnë sesi bosi i drogës, i njohur si “El Calamardo”, u ndihmua nga disa policë për tu arratisur. Marina Meksikane dhe trafikanti, të veshur me uniform, ishin të armatosur.

Ngjarja ka ndodhur më 13 korrik në burgun e qytetit Reynosa.