VIDEO/ E pabesueshme në Sevilla-Salzburg, miqtë gabojnë 2 penallti nga 3

Është mbyllur 1-1 pjesa e parë e Sevilla-Salzburg, e vlefshme për Champions League.

Janë dhënë plot katër penallti në 45 minutat e para, 3 për austriakët dhe një për spanjollët.

Adeyemi ka gabuar nga pika e bardhë në të 13-ën, Sucic ka shënuar në të 21-ën, por ka humbur penalltinë e tretë në të 37-ën.

LEXO EDHE  Man.United eliminohet nga Kupa, avancojnë më tej Chelsea dhe Tottenham

Skuadra e Lopetegui ka gjetur barazimin në minutën e 42-të me Rakitic, i cili ka shënuar gjithashtu me penallti.