Video/ Burri godet me shkelm një grua në shkallët elektrike

Policia e qytetit të Nju Jorkut lëshoi një video shqetësuese të hënën në kërkim të një të dyshuari të akuzuar për goditjen e një gruaje nga shkallët lëvizëse në një nga stacionet më të ngarkuara të metrosë në Brooklyn.

Pamjet fillojnë me një mashkull të paidentifikuar që kalon pranë një gruaje 32-vjeçare në një shkallë lëvizëse brenda stacionit të Atlantik Ave-Barclays Center.

Ai pastaj kthehet, vendos të dy duart mbi mbështetëse dhe e godet gruan në gjoks, duke bërë që ajo të rrëzohet nga shkallët lëvizëse.

Pamjet e vëzhgimit tregojnë më vonë se burri – i cili ka veshur pantallona të zeza dhe një këmishë të bardhë – largohet nga stacioni.

LEXO EDHE  Zgjedhjet në Gjermani, VOA: Kush pritet të zëvendësojë Angela Merkel

Policia thotë se ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:15, te enjten.

Deri në mëngjesin e së hënës, i dyshuari nuk është identifikuar. Ai kërkohet për sulm fizik.