Champions/ Ndërhyrje e rëndë nga Wan-Bissaka, Man.United mbetet me 10 futbollistë

Është vështirësuar ndeshja kundër Young Boys për Manchester United. Djajtë e Kuq, në fakt, kanë mbetur me dhjetë lojtarë në minutën e 35-të të pjesës së parë.

Ka qenë Wan-Bissaka që është ndëshkuar me të kuq nga miqtë pas një ndërhyrje të ashpër në mesfushë.

LEXO EDHE  VIDEO/ Grushte dhe shkulje flokësh në futbollin e femrave gjyqtarit nuk ia mban të ndërhyjë

“Djajtë” e kanë mbyllur pjesën e parë në avantazh 0-1 falë golit të Ronaldos në minutën e 13-të.