Zhduket në mënyrë misterioze aktorja e njohur, të afërmit: Po e kërkojmë prej tre ditësh

Photo: Tanya Fear/Instagram

Aktorja Tanya Fear, e njohur për rolin e saj në “Doctor Who”, ka humbur kontaktet me të afërmit e saj. Thuhet se ajo u pa për herë të fundit në zonën e “Hollywood Bowl” të Los Angeles-it.

Miqtë e saj u kanë bërë apel të gjithëve në mediat sociale në përpjekje për të gjetur aktoren.

“Mikesha jona Tanya është zhdukur. Ajo u pa për herë të fundit në zonën e LA më 9/9/21. Askush nuk e ka parë apo dëgjuar prej saj që atëherë. Publikoni foton e saj me hashtagun #FindTanyaFear për të ndihmuar në gjetjen e saj.”, tha një shok i saj.

Miku tha se ata biseduan për herë të fundit tetë ditë më parë kur diskutuan për projektet në punë.

LEXO EDHE  Adriana Matoshit i shkon policia në shtëpi, ja për çfarë është ankuar fqinja

Një përdorues i Twitter, i cili tha se ishte kushëriri i aktores, shkroi: “Ju lutemi, ju lutemi ndajeni njoftimin. Kushërira ime mungon, ajo nuk ka familje në SHBA dhe ne të gjithë jemi vërtet të shqetësuar.“

Llogaria zyrtare e fansave për “Doctor Who” gjithashtu postoi posterin e aktores duke shkruar: “Tanya Fear që luajti Jade në” Arachnids In The UK “u zhduk më 9/9/2021”.