Video/ Shpërthen linja e gazit në kompleksin e apartamenteve, pla*osen 4 persona

Të paktën katër persona kanë mbetur të plagosur pas shpërthimit të një linje gazi në një kompleks pallatesh në Dunwoody, Georgia, në zonën e Atlantas.

Raportohet se 2 persona rezultojnë ende të pagjetur.

Në total 3 njësi apartamentesh janë prekur nga shpërthimi.

Nuk dihet ende nëse 2 personat e pagjetur ishin në ndërtesë në momentin e shpërthimit.

Autoritetet kanë evakuuar të gjithë banorët e bllokuar, ndërsa shkaku i shpërthimit nuk dihet ende.

LEXO EDHE  Covid-19 në Itali, 67 vik*ima dhe 3970 raste të reja

Policia po heton për të zbuluar burimin e shpërthimit, shkruan the Sun.