Gjekmarkaj: Përjashtimi i Berishës ishte traumatik, por Basha ishte i detyruar

Deputeti demokrat Agron Gjekmarkaj, i ftuar në ‘Opinion’ deklaroi se përjashtimi i Sali Berishës ishte një nga gjërat më të rënda dhe më traumatike në PD.

Ndërkohë Gjekmarkaj tha se Basha ishte i detyruar për të marrë këtë vendim, pasi kishte presion në SHBA.

Përjashtimi i Sali Berishës është ngjarje traumatike. Ndoshta kjo ëhstë ngjarja më e rëndë për PD-në është e njëjta si ajo e 97-s. Por dua të them se Lulzim Basha ishte i detyruar, nuk mund të shndërrohej në Haxhi Qamil, duke thënë kam Tiranën dhe Durrësin me vete. Nuk më duket parimore, por nga pikpamja morale Basha ka marrë një përgjegjësi’, deklaroi Gjekmarkaj.

LEXO EDHE  Projektligji/ Fëmijët e mjekëve e infermierëve që humbën jetën nga Covid, marrin rrogën e prindit deri 18 vjeç