E rëndë/ 57-vjeçari tenton të djegë me acid një grua

Një 57-vjeçar në Greqi me probleme serioze të shëndetit mendor ka sulmuar dhe pas ka tentuar të djegë me acid një 63-vjeçare në Greqi.

Mediat greke shkruajnë se ngjarja ndodhi mëngjesin e kësaj të hëne jashtë spitalit Shtetëror të Nisë.

LEXO EDHE  Zjarr masiv në fshatin Prongji, Gjirokastër, vështirësi për ndërhyrje

Autori i tha policisë se ajo u përpoq ta përdhunonte. Në fillim ai deklaroi se e dëmtuara ishte vjehrra e tij dhe më pas ndryshoi version.