Talibanët nuk kursejnë askënd tashmë, ekzekutohet ish-zyrtari i lartë i Afganistanit

Talibanët kanë ekzekutuar vëllain e Amrullah Saleh , një ish zëvendëskryeministër i cili më vonë u bashkua me forcat opozitare në Luginën Panjsir.

Lajmin e ka bërë të ditur nipi i tij. ”Xhaxhai im u ekzekutua. Ata e vranë atë dje dhe nuk do të na lejojnë ta varrosim”-u citua Abdullah Saleh të ketë thënë për Reuters.

LEXO EDHE  E trishtë/ I vaksinuar me të dyja dozat, humb jetën nga Covid-19 mjeku

Talibanet moren pak kohe me pare drejtimin e Afganistanit, duke premtuar se kane ndryshuar dhe nuk do te jene aq te ashper si dikur.