Lindita Nikolla zgjidhet kryetare e Kuvendit me 79 vota pro, PD gris fletët e votimit, LSI voton kundër

Deputetët kanë votuar pasditen e sotme për kryetaren e re të Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla, e cila ka marrë 79 vota pro, nga 137 deputetë të pranishëm.

Votat me mazhorancën i kanë bashkuar edhe deputetët e Tom Doshit si dhe Vangjel Dule.

LEXO EDHE  Shpërthen bombola, plagosen tre persona në Xhafzotaj

Ndërkohë që deputetët e opozitës kanë grisur fetët e votimit në mënyrë demostrative. Ndërsa 4 deputetët e LSI, kanë votuar kundër.

Nuk morën pjesë dhe nuk votuan Sali Berisha, Dashamir Shehi dhe Agron Duka.