Sali Berisha: Që sot PD është satelit i Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar vendimin Lulzim Bashës për përjashimin e tij nga grupi i PD, si shkelmim të demokracisë.

Berisha tha në ‘Opinion’ se pas këtij vendimi PD është kthyer në satelit të Ramës.

‘Detyra ime ishte t’i thoja argumenta, por zoti Basha mori një vendim personal. Që sot PD është një satelit i Ramës, me vendimin e tij Basha i dha një shkelm të fortë pluralizmit shqiptar. nëse do të kishte një marrëveshje Rama-basha përkëtë vendim do të ishte e keqja më e vogël’, deklaroi Berisha.

LEXO EDHE  Rikthim i frikshëm i tankeve Ruse dhe i skenarëve destabilizues në rajon