Modelja u gjet me qese plastike në kokë, gojë të lidhur dhe e prangosur, gjykata e cilëson si “vetëv*asje”

Cayyolu

Kristina Novytska, modelja 25-vjeçare, e cila u gjet e pajetë me një qese plastike në kokë, pranga në duar dhe gojë të lidhur, sipas hetuesëve turkë ka vdekur aksidentalisht duke rikrijuar një skenë nga filmi “Jeta e David gale” i vitit 2003.

“NTV” bën me dije se hetuesit fillimisht besuan se modelja ishte vrarë në shtëpinë e saj, por gjykata vendosi se ishte vetëvrasje.

Novytska u gjet nga pronari i shtëpisë pasditen e 3 janarit, i cili ishte detyruar të thyente derën pasi nuk kishte marrë asnjë përgjigjë nga 25-vjeçarja. Hetuesit thanë se nuk kishte patur hyrje me forcë në shtëpi dhe prangat ishin porositur online nga vetë ajo pak ditë më herët.

LEXO EDHE  Zbulohen detajet e reja, ja kush është aktorja që do të konkurrojë në "Big Brother VIP" (Foto)

Sipas të dhënave të marra nga nëna e saj, gjykata përmendi se vajza vuante nga migrena dhe merrte anti-depresantë.

Kristina ishte në një marrdhënie me një burrë turk, kishte studiuar linguistikë në Kiev dhe raportohet se pritej të kthehej në vendin e saj pak ditë para ngjarjes tragjike.