Babai transgjinor i motrave Jenner i futet politikës dhe ka disa këshilla për të bijat

Getty Images

Transgjinorja e famshme Caitlyn Jenner i ka hyrë rrugës së politikës në muajin që lamë pas. Ajo po kandidon në qeverinë e Kalifornisë, gjë e cila ka shfaqur debate e diskutime të shumta në rrjete sociale dhe programe të ndryshme televizive.

Caitlyn ka paralajmëruar Kardashians të qëndrojnë jashtë fushatës së saj politike. Jenner e quajti politikën të ndyrë dhe të rrezikshme, e për këtë arsye dëshiron që vajzat e saj të suksesshme të mos përzihen, me përjashtim të Kim.

LEXO EDHE  Elhaida Dani flet për "pullën e zezë" në aeroport para ‘The Voice of Italy’: S’më lanë të hyja në Itali se s’kisha lekë

“Kim tashmë ka ndjekur një rrugëtim politik, pasi ajo ka dhënë opinione për tema delikate e të caktuara,sidomos për burgjet, prandaj nuk do bënte habi të përfshihej. Unë diskutoj më të.”, – është shprehur Caitlyn.

Caitlyn ka 6 fëmijë nga 3 martesa dhe marrëdhëniet e tyre njihen për ulje-ngritje. Kujtojmë se djemtë e saj e kanë shprehur publikisht se të ndihen të turpëruar prej sjelljeve të saj.