Koronavirusi në Itali/ 69 v*ktima dhe 5932 raste të reja në 24 orët e fundit

Italia raportoi 69 vdekje të lidhura me koronavirusin të mërkurën ndaj 71 një ditë më pare.

Sipas tha ministrisë së Shëndetësisë numri i përditshëm i infeksioneve të reja u rrit në 5,923 nga 4,720.

Italia ka regjistruar 129,707 vdekje të lidhura me Covid-19 që nga shpërthimi i saj në shkurt të vitit të kaluar, numri i dytë më i lartë në Evropë pas Britanisë dhe i teti më i lartë në botë. Vendi ka raportuar 4.59 milion raste deri më tani.

LEXO EDHE  Makina përplas biçikletën në Lezhë, një i plagosur