Covid në Britani/ 39 mijë të infektuar dhe 191 v*ktima në 24 orët e fundit

Ka pasur një ‘bum’ rastesh të reja me COVID-19 në Britaninë e Madhe.

Mediat e huaja shkruajnë, se gjatë 24 orëve të fundit, janë raportuar 38.975 raste të reja me COVID si dhe 191 vdekje.

Kujtojmë se shumica e popullsisë në Britaninë e Madhe është e vaksinuar, megjithatë, heqja e kufizimeve dhe frekuentimi në masë i plazheve dhe klubeve të natës, kanë bërë që rastet në ishull të rriten. Ndaj, autoritet kanë bërë thirrje qytetarëve që të mbajnë maskat dhe të ruajnë distancën fizike.

LEXO EDHE  Ish-ministri i Nanos mbështet Bashën: Berisha duhej të ishte përjashtuar me kohë