“Bora nuk është ideale”, bashkëshortja e Schumacher flet pas 8 vitesh: Para aksidentit më tha të shkonim në Dubai

Bashkëshortja e Michael Schumacher në një dokumentar për Netfliks, ka folur për dëmtimin e rëndë në tru të  Michael Schumacher,

Michael Schumacher i ishte ankuar bashkëshortes për borën në Alpe dhe kishte sugjeruar të shkonin në Dubai.

“Më mungon çdo ditë. Por jo vetëm mua, familjes, fëmijëve dhe çdo të afërmi”, tha Corinna.

Aksidenti që la në koma për 6 muaj kampionin e Formula Uno ndodhi në dhjetor 2013 në një resort turistik francez që prej asaj kohe Michael ndodhet nën kujdes në një shtëpi në Zvicër dhe familja është treguar e rezervuar për të dhënë detaje.

Përpara se të ndodhte aksidenti ai më tha: “Bora nuk është gjëja më e mirë. Ne mund të fluturojmë në Dubai dhe të shkojmë për zhytje atje”.

Corinna zbuloi se bashkëshorti i tij gjithmonë e vlerësonte privatësinë dhe kjo ishte arsyeja përse ata kishin vendosur të heshtur.

LEXO EDHE  Europa League/ Çfarë gafe nga Strakosha, portieri i Kombëtares shënon autogolin e vitit (VIDEO)

Megjithatë ai zbuloi se e gjithë familja jetonte bashkë dhe merrnin pjesë në terapinë e Michael dhe të gjithë kujdeseshin për të.

“Ne po përpiqemi të ecim para si familje siç donte Michael”. tha ajo.

Corinna dhe Michael u martuan në 1995 dhe së bashku kanë dy fëmijë, Gina 24 dhe Mick 22 I cili po ndjek gjurmët e të atit në F1.

Edhe fëmijët shfaqen në dokumentar.