Berisha ‘non-grata’/ Shehi: Kjo është çështje e tij

‘Shpallja e Sali Berishës ‘non grata’ është një çështje vetëm e tij dhe nuk duhet të ndikojë opozitën’, kështu shprehet deputeti i zgjedhur, Dashamir Shehi në një intervistë për ‘News24’.

Kreu i LZHK thekson se PD dhe aleatët duhet të merren vetëm me opozitën ndaj Ramës dhe me problemet reale të vendit.

LEXO EDHE  Padia për shpifje në GJKKO, Veliaj nuk shkon në seancë, Grida Duma refuzon pajtimin

Aleati i Bashës thekson se përgjegjësi për mbajtjen e debatit publik tek Sali Berisha ka edhe PD, e cila nuk ka folur publikisht për çështjen.