A ndikon tek shtazania vaksina, dhe a duhet të vaksinohen gratë shtatzënë? Ja çfarë thotë Sallabanda

Mjeku Kita Sallabanda në një lidhje me emisionin ‘Opinion’ deklaroi se nuk ka asnjë lloj sigure se çfarë do të ndodhë me fëmijët në të ardhmen, ndërsa u pyet se a duhen vaksinuar nënat shtzënë apo jo.

Ai theksoi se aktualisht nuk ka të dhënë dhe askush nuk e di se çfarë do të ndodhë në të ardhmen.

LEXO EDHE  Basha shpërndan videon: Që Shqipëria të shpëtojë, duhet bashkëpunim i ngushtë me shoqërinë që do ndryshim

Ne nuk e dimë se çfarë do të ndodhë në të ardhmen me fëmiëht pasi jemi në fillim të shkencës. Po të kthehemi të gratë shtatzënë unë kam nisur një studim ku thuhet se rekomandohet të bëhet vaksinimi tek gratë shtatzëne’, u shpreh Sallabanda.