A duhet bërë vaksina me detyrim? Alimehmeti: Kush e ka kaluar Covidin është më i mbrojtur se ata që vaksinohen

Mjeku Ilir Alimehmeti ka deklaruar sërish në ‘Opinion’ se personat që e kanë kaluar koronavirusin janë më të mbrojtur ndaj virusit se ata që janë të vaksinuar.

Ai theksoi se ky është një studim izraleti, shtet i cili ka testuar të gjithë popullsinë.

‘Kemi studim madhor të Izraelit që ka studiuar të gjithë popullatë dhe thotë se gjetjet tona vënë në dyshim për të vaksnuar personat që kanë kalaur Covidin. Kush e ka kaluar Covidin është 13 fish më i mbrojtur nga korona se vaksina. Kush e ndien veten që do të vaksinohet patjetër duhet të vaksinohet’, u shpreh Alimehmeti.

LEXO EDHE  Gërdeci/ Apeli i Gjykatës së Posaçme kthen për rihetim dosjen ndaj Fatmir Mediut