Kualifikueset e “Katar 2022″, ndeshjet e ditën e sotme

Kualifikimet për Katar 2022 vazhdojnë edhe sot.

Ndeshja më interesante e ditës është ndërmjet Holandës dhe Turqisë.

Tulipanët presin në “Johan Cruijff Arena” skuadrën turke në orën 20:45.

Turqia  në Grupin G me 11 pikë, teksa holandezët mbajnë vendin e dytë me 10 pikë.

Franca si kampion i botës në fuqi pret Finlandën në “Groupama Stadium”.

Tre gjelat vijnë pas dy barazimeve me Bosnjën dhe Ukrainën, derisa kryesojnë në Grupin D me 9 pikë, kurse Finlanda është e dyta me 5 pikë.

LEXO EDHE  E papritur/ Marku dështon në matjen e parë zyrtare para ndeshjes për titull

Takimi i vetëm i ditës që luhet nga ora 18:00 është mes Azerbaijxhanit dhe Portugalisë.

Portugalia është pa Ronaldon në këtë ndeshje, pasi me kartonin e verdhë ndaj Irlandës është suspenduar për këtë përballje.

Vendasit janë të fundit në grup me 1 pikë, kurse mi në vendin e dytë me 10 pikë. /abcnews.al/

Ndeshjet tjera të ditës që luhen në orën 20:45: