Bie në pikiatë Bitcoin, çfarë ndodhi me kriptomonedhën

Bitcoin ka pësuar rënie masive të vlerës në treg, një ditë pasi shteti i El Salvadorit vendosi ta njohë zyrtarisht si monedhë.

Çmimi ra të martën nga mbi 52,500 dollarë në më pak se 44,000 dollarë, sipas CoinMarketCap. Megjithëse gjatë ditës pati një ngritje të lehtë, vlera nuk ka shkuar më shumë se 46 mijë dollarë.

LEXO EDHE  Iu gjet kok*inë në makinë, arrestohet italiani në Kakavijë

Rënie kanë pësuar edhe disa kriptomonedha të tjera të vlefshme, përfshirë Ethereum (eter), Cardano (ada) dhe Binance Coin.