Shkeli masat anti-Covid, policia mbyll lokalin e deputetes (Foto)

Policia e Kosovës së bashku me Inspektoratin kanë filluar të mbyllin të gjitha lokalet të cilët nuk respektojnë masat anti-Covid, të vendosura nga qeveria për të parandaluar pandeminë.

Madje ata nuk kanë kursyer as deputeten e Vetëvendosjes, Adriana Matoshin. Për shkak të mosrespektimit të këtyre masave, lokali i deputetes së VV i është vënë dryni.

LEXO EDHE  Referendumi? Bardhi-Berishës: Statuti i PD nuk i njeh, e ka PS

Kanë qenë mediat kosovare ato të cilat kanë arritur të sigurojnë pamje nga letra e vendosur në derën e këtij lokali, ku thuhet “Ndalohet përkohësisht veprimtaria”.

Këto masa drastike janë marrë pas rritjes së numrit të rasteve së të infektuarëve dhe përhapjes të variantit “Delta”.