Moti i keq dhe stuhia po vjen në Shqipëri, ja zonat që rrezikohen. Kujdes

Në një pjesë të territorit të Shqipërisë pritet që të ketë përkeqësim të kushteve atmosferike të motit në or♪7t në vijim.

Shërbimi Meteorologjik grek ka publikuar hartën me zonat që pritet që të goditen nga moti i keq.

Mbin vendin tonë kushtet e paqëndrueshme do të përfshijnë zonën e Shqipërisë së mesme në orët e mbrëmjes në zonat malore, por që gjatë natës do të ketë ulje të intensitetit.

LEXO EDHE  Kadilli prezanton “Iniciativën Demokratike”: Do të sjellim një opozitë të re

Stuhitë do të jenë të izoluara, të shoqëruara me një erë të lehtë. Të njëjtat kushte atmosferike do të karakterizojnë edhe fillimin e javës që vjen, të paktën deri në mesjavë. Tashmë jemi në vjeshtë, duhet të ndryshoni garderobën.