Lidhi bashkëshorten në karrige dhe e pla*osi me thikë, arrestohet shqiptari në Itali

L'esterno del carcere di Bolzano dove è stato condotto Benno Neumair, sospettato della uccisione dei genitori Peter Neumair e Laura Perselli. La coppia è scomparsa lo scorso 4 gennaio, Bolzano, 29 gennaio 2021. ANSA

Një shqiptar është arrestuar në Bolzano të Italisë pasi keqtrajtonte bashkëjetuesen e tij. Ai akuzohet për rrëmbim, torturë e keqtrajtim në familje teksa situata vijonte prej muajsh për shkak të xhelozisë së shqiptari.

Mësohet se 40-vjeçari e kishte lidhur bashkëjetuesen pas karriges dhe e dhunoi për dy orë duke i lënë shenja dhe me thikë.

LEXO EDHE  ‘Më qëlloi me automatik, e njoh autorin’/ Ja çfarë deklaroi 47-vjeçari i plagosur në Theth

Ai e çoi në spital bashkëjetuesen, por kjo e fundit u tha mjekëve se kishte rënë nga biçikleta. Por pas fillimit të hetimeve, ajo tregoi gjithçka.

Në seancën gjyqësore shqiptari u justifikua se nuk e ka torturuar kurrë partneren, dhe se kjo e fundit shpif pasi drogohet.