Emri/ Gjendet trupi i peshkatarit të mbytur në Prespë

Eshte gjetur nga polumbaret trupi i peshkatarit të mbytur në oret e para të mëngjesit të ditës së sotme.

Polumbarët kanë arritur të gjejnë trupin e 45-vjeçarit, shumë pranë vendit ku u përmbys varka e peshkimit në liqenin e Prespës.

Në operacionin për gjetjen e trupit të Stavri Vasilovskit u angazhuan edhe 4 polumbarë të RENEA-s.

Njoftimi i policisë:

Më datë 05.09.2021, në orët e para të mëngjesit, jemi njoftuar se në liqenin e Prespës, shtetasit S. V., 45 vjeç, i cili kishte dalë gjatë mbrëmjes për të peshkuar, si pasojë e dallgëve të forta të liqenit, i është përmbysur varka dhe dyshohet se mund të jetë mbytur.

LEXO EDHE  "Rama3", Vasili: Produkt mafioz i 25 prillit

Është bërë njoftimi dhe pritet ardhja e polumbarëve, për të kryer kërkimet e nevojshme.

Shërbimet e Policisë Kufitare dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje ku po punohet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.