Rihapet aeroporti i Kabulit, talebanët riparojnë pistën

Aeroporti i Kabulit rihapet nga një skuadër teknikësh, për herë të parë që pas largimit të trupave amerikane më 31 gusht.

Lajmi vjen nga ambasadori i Katarit në Afganistan, sipas të cilit, pista është rihapur dhe po riparohet nga autoritetet talibane.

LEXO EDHE  Vendimi drastik në Gjermani, të infektuarit e pavaksinuar nuk paguhen gjatë karantinës

Tashmë pista është gati për të pritur ndihmat humanitare dhe fluturimet civile.