Arrestohet 40-vjeçari shqiptar që lidhi dhe torturoi gruan në Itali

L'esterno del carcere di Bolzano dove è stato condotto Benno Neumair, sospettato della uccisione dei genitori Peter Neumair e Laura Perselli. La coppia è scomparsa lo scorso 4 gennaio, Bolzano, 29 gennaio 2021. ANSA

Një shqiptar është arrestuar në Bolzano të Italisë pasi keqtrajtonte bashkëjetuesen e tij. Ai akuzohet për rrëmbim, torturë e keqtrajtim në familje teksa situata vijonte prej muajsh për shkak të xhelozisë së shqiptari.

40-vjeçari një herë e kishte lidhur bashkëjetuesen pas karriges dhe e torturoi për dy orë duke i lënë shenja dhe me thikë.

LEXO EDHE  Osmani: Kosova është pro vazhdimit të dialogut më Serbinë

Ai e çoi në spital bashkëjetuesen, por kjo e fundit u tha mjekëve se kishte rënë nga biçikleta. Pas fillimit të hetimeve, ajo zbuloi gjithçka.

Në seancën gjyqësore shqiptari u justifikua se nuk e ka torturuar kurrë partneren, por kjo e fundit shpif pasi drogohet.

https://www.ansa.it/trentino/notizie/2021/09/04/accusato-di-torture-alla-moglie-arrestato-un-quarantenne_e77a4a8f-ae1f-4385-bef1-a61406f041c5.html